( to je rozkaz )

Únor 2018

aurora

21. února 2018 v 22:43 | Dorian |  Jak dny jdou
Tohle období je k údivu. Tahle část života.
Soutěž mezi mou mladou, divokou, volnomyšlenkářskou stránkou a tou novou co nabývá na síle. Ale co to je? Dospělost? Biologické hodiny? Nemyslím si, že je to zrovna takové. Mám pocit, že má osobnost/charakter/JÁ dospívá do jedné z posledních etap. To co se minulý rok dělo všechno uspíšilo, možná až nezdravě. Někdy se cítím jako ztracený na vodě, bez správného směru, bez větru. Tolik pocitů, tolik věcí co stihnout, tak málo času. Svět se rozpadá a lidé mizí. Tíseň a zmatení. Těsně před tím než se stačí dostavit zoufalství to přestane. Otěže převezme ten ukutý v plamenech a slzách. Snad už zpravidla před sebe natáhnu ruku a zahýbu prsty proti světlu. Jsem to já. Pořád jsem to .

Nikdy by mě nenapadlo, že při výběru partnerky začnu přihlížet na její dosažené vzdělání a aspirace. Na její zodpovědnost. Kdy se tohle stalo? Dívka má přeci mnohem důležitější aspekty. Možná je to zlom partnerka/dívka. Nové pocity. Nové vnímání.


Nikdy mi dostatečně nedošlo do jak velké míry dokážou být mnohé druhy ptactva věrné. Najdou si pouze jednoho partnera a tomu jsou oddáni. V případě smrti truchlí stejně tak jako lidé. V případu oddělení si nového partnera nenajdou. Není to.. úžasné? Linie mezi člověkem a zvířetem je takměr neexistující. Vědomí že prvky naší pravé lásky, které si tak rádi přivlastňujeme, nejsou jen ctností nás lidí. Naopak, lidé se chovají v mnoha ohledech víc zvířecky než zvířata samotná, pouze to vnímáme jinak. I u nás je holt někdo víc jako labuť a někdo se naopak podobá spíše.. kukačce.
Občas se musím hlídat, abych nebyl označen za pedofila. Nedokážu se neculit, když vidím maminku se svou malou ratolestí, ať už zrovna sáňkují nebo spolu vybírají ten správnej jogurt. Cloumají semnou rodičovské pudy. Ano, je pořád příliš brzo, ale přesto.. těm představám se neubráním.

Chci dceru. Ne, nebudu zklamaný když to bude kluk, ale ano, budu partnerku přesvědčovat (a prudit) že se narodí holka. Nevím proč to tak je. Cítím to. Budu jí ten nejlepší otec na světě, bohužel pánové, je to tak, všechny vaše "best dad ever" hrníčky můžete pomalu začít zasílat na mou adresu, ať se to potom někde neucpe. Láká mě to. Všechno to rozmazlování ale také dávání rad do života, tatínkovské otravování ale i koukání na to jak dospívá a stává se z ní žena. Naše pokračování. Mé a té se kterou si budeme muset dávat ztřeštěné rychlovky na pračce než se malá vrátí z lekcí klavíru.
Jenže.. co všechno podědí? Chci já aby trpěla spánkovou paralýzou? Aby ji pronásledovali ti stejní duchové, aby sváděla ty stejné boje? Aby nemohla pořádně spát kdykoliv se na obloze ukáže neúprosný úplněk? Zvládne to. Její máma to vyrovná, já ji ochráním a z vyjících démonů se časem stanou její zastánci.
Tak to bude.