( to je rozkaz )

Makes Perfect Sense .. ?

25. června 2017 v 22:28 | Hyde
Jsem rád za tyhle malé náhody, které vedou k velkému potěšení. Některé písničky, filmy, obrazy nesou speciální poslání jen pro jednu, nebo dvě bytosti. S naprostou a oprávněnou jistotou ví, že to nikdo jiný nepochopí. Že neucítí to, co právě cítí on/i. Jako třeba právě teď - narazil jsem na film se jménem Perfect Sense, ve kterém nehraje nikdo jiný, než TA Eva Green spolu s mým dalším oblíbeným hercem E.McGregorem - Christian z Moulin Rouge. Ještě jsem ten snímek neviděl, ale už předem vím, že to bude jeden z těch jedinečných prožitků.
V podvědomí lidí je, že žít v iluzi je něco špatného, nebo aspoň negativního. Je k tomu potřeba určitá naivita.
I hope she'll be a fool-that's the best thing a girl can be in this world, a beautiful little fool.
Co se to vlastně snažím uchopit ? Je to naivita, víra, optimismus, dobrovolná slepota, zasněnost ? Těžko říct. Možná je to všechno vyjmenované a možná nic z toho. Říkejme tomu cukr. Cukr, který se sype na skutečnost, na milostné vztahy i na těžké situace. Přidává trochu růžové do někdy až příliš šedých okolností. Budí sílu a vybízí k tomu pokračovat.. zkusit to znovu a zatnout zuby. Hledat zdroj něčeho krásného, ve dne slunce, v noci hvězdy, vždy se něco najde. Ano, jsou limity. Dokáže to být mocnou drogou, se kterou se těžko přestává .. a kdo by se tomu divil, nikdo nechce žít ve tmě s vědomím, že to světlo v noci byly jen reflektory projíždějícího auta. Nicméně to je zapotřebí. JE. Noc je prý nejtěmnější těsně před úsvitem a jestli má trochu cukru pomoct k tomu vydržet .. kdo má právo to odsoudit ?

Je čas se podívat na osudem mi přihraný film, přivřít oči a nechat se na malý okamžik unášet na sladkých vlnách naivity :)

 


Komentáře

1 tereza-straw tereza-straw | E-mail | 26. června 2017 v 16:07 | Reagovat

Podívám se na něj.

2 Hyde Hyde | Web | 27. června 2017 v 14:08 | Reagovat

[1]: Mám z toho smíšené pocity, je to tak na minimálně dvě shlédnutí. Třeba si v tom něco najdeš. A rozhodně s titulkama.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama