( to je rozkaz )

0.6

21. června 2017 v 17:48 | Hyde |  Jak dny jdou
Na každý dobrý pocit čeká život s natáhlou nohou.
A není to jen sprostá lež ? Způsob jak se chlácholit, svést to na život, na osud, na špatné období. Období tvoříme my, lidé. To dobré, i to špatné. Náš konstrukrt.


Spadl další pilíř, asi ten poslední.
Nevěděl jsem, jak to může bolet, dokud se to nestalo. Slyšet od rodičů, že jsi zklamáním .. to je hořké sousto ke spolknutí. Možná jsem neměl tak nahlas slavit úspěšné státnice kamarádů. Naučil jsem se čekat vše ze všech stran. Jen tu jejich jsem nechal beze zdi, proto jsem asi tak v šoku. Hodit mi všechnu špínu do obličeje a odcizit se. Hříchy otců. I kdyby za tím mělo být cokoliv, i kdyby to mělo být v afektu, cítím, jak se to nenávratně vypálilo. Všechno reálně krásné šedne. Vše pevné a jisté praská. Z "jistoty" se stala morbidně ironická parodie.
Nečekej nic a o nic nepřijdeš. Očekávej vše a nic tě nepřekvapí.

Léto je nádherné, zamiloval jsem se. Objíždíme hody, poznáváme nové lidi, holky, holky se kterýma můžu pilovat svůj taneční um a kdo ví, další sezónu už budu třeba víc nez sebevědomej.
Vysadili mě na kraji vesnice, po půlnoci, příjemně ovíněného. Naprosté ticho přerušované šuměním kukuřice. Podíval jsem se nahoru a viděl stovky hvězd, svítily víc nez obvykle a já se začal na celé kolo radostí smát. Pochopil jsem. I když mě něco drží, nebo stahuje .. bude to znamenat jen větší rozběh, se kterým do nadcházejícího období skočím. Po hlavě.

Často lehávám na střeše a pozoruji mraky. Stalo se z toho mé malé útočiště. Rád bych se o to podělil. Rád bych, aby tam byla semnou, ale bál bych se, že by mohla spadnout ..
 


Komentáře

1 Hrobárova Dcéra Hrobárova Dcéra | Web | 23. června 2017 v 0:22 | Reagovat

Prečo sú otcovia tak nízkymi ľuďmi?
Aj keby sa stalo čokoľvek, vždy môžem povedať, že som prerástla fotra vo všetkých smeroch. Mám síce jeho DNA ale som lepšia.Prostý fakt, žiaden pocit nadradenosti. Možno skôr smutný povzdych nad nešťastnou existenciou...
Brala by som tvoj kus hviezdnej oblohy. Ležať si high a nechať sa drtiť tou neskonalou krásou. Milióny hviezdičiek a absolútne šťastie byť súčasťou nádherného nekonečna.
Chyba mi Zajac, určite by sme sa odpratali niekam z mesta a pozorovali hviezdy v tichu priateľstva...
😍

2 Hyde Hyde | Web | 24. června 2017 v 11:32 | Reagovat

[1]: Dočkala ses vůbec nějaké reakce na tvou fotku, co si poslala ?

3 Hrobárova Dcéra Hrobárova Dcéra | Web | 24. června 2017 v 12:07 | Reagovat

Svoj nápad som si rozmyslela po tom, čo som sa dozvedela ako sa zachoval k bratovi. Chalan už má pár týždňov po mature robotu a on musel opindať aj to.
Nechcem v živote takúto negativitu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama