( to je rozkaz )

Paralýza

19. května 2017 v 5:18 | Dorian |  Mýma očima
Nenávidím to.
Pomalu začíná svítat, vzhůru jsem už od tří. Snažím se o tom mluvit co nejmíň, lidi na mě obvykle koukají dvěma způoby. Myslí, že to byla obyčejná noční můra, příliš živej sen a mávnou rukou. Ti druzí na mě koukaj jako na magora. Možná je na čase dát tomu nějakou formu tady.
Po svém drahém tatínkovi jsem zdědil cit pro vnímání všemožných vjemů, co ovlivňují spánek a jeho kvalitu. Co to například znamená ? S dorustajícím úplnkěm vím, že budou taky narůstat černé kruhy pod očima. Už je ze mě magor ? To jsem se ještě nedostal k tomu nejlepšímu.
To co se budu snažit popsat .. mám za to, že to zažila spousta lidí, přisoudili to však intenživnější noční můře. Já mám ale to ohromné "štěstí" a můžu to podrobněji dokumentovat díky mnohem častějším případům. Spánková paralýza.


Probudíte se. Máte ten pocit, ale vzhůru nejste. Jste lapeni mezi spánkem a bděním. Ležíte ve své posteli, ve svém pokoji, všechno je na svém místě, všechno je až příliš reálné. První problém nastane, když se natáhnete rozsvítit lampu. Tělo neposlouchá. Není to, jako když si ruku přeležíte a nemáte v ní cit. Vnímáte tu obrovskou snahu a úsilí vynaložené na zvednutí končetiny, která leží přímo vedle vás. V ten moment se pomalu začne rozlévat panika. Nejde jen o ruku, žádná část těla nereaguje tak, jak by jste chtěli. Celé tělo je napjaté, v křeči, ale když jste opravdu vytrvalí, podaří se vám v zoufalém pokusu pohnout o pár milimetrů. Nutkání křičet roste. Nevyjde ale nic jiného, než přidušené sténání.
Tohle je ta méně děsivá čast.

To co dalo vznik někdy až hororovým malbám a výjevům je fakt, že pořád napůl sníte .. halucinujete. A v 99,99% případů nejde o duhu, jednorožce a motýly, nee, strach, obavy a noční můry začnou nabírat podobu. Reálnou podobu. Často jde o něco, co stojí u vaší postele a shlíží na vás. Věci, obrysy a hlavně stíny okolo se .. promění. U té mé postele často stává malá, bílá holka, která má místo očí černé studny. Vysoké, mohutné postavy zahalené v černém, ale se spalujícím pohledem. Chlupatí tvorové se zvířecí hlavou.

Radí se ignorovat to. Uvědomit si, že jste pánem situace.
Nedokážu to. Nedovolí to. Hah, už jsem magor ??


Už je skoro den. Čas jít spát.


 


Komentáře

1 Hrobárova Dcéra Hrobárova Dcéra | Web | 19. května 2017 v 11:30 | Reagovat

Nikdy som to nezažila... Musí to byť zvláštne.

2 Asterius Asterius | E-mail | Web | 19. května 2017 v 17:45 | Reagovat

Takovou spánkovou paralýzu neznám. Ale už několikrát se mi zdálo, že někam jdu, ale nemám vůbec sílu, nohy se mi podlamují, udělat pár kroků je strašně namáhavé. Je to hodně nepříjemné.

3 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 19. května 2017 v 21:54 | Reagovat

Pokud jednou dospěju do stádia spánkový paralýzy, nejspíš se rovnou přesunu do polstrovaný místnosti..
Když vim, jak strašný jsou noční můry ze kterejch se budim ubrečená, přišpendlená k posteli a se strachem otevřít oči, ještě ke všemu se skutečně nemoct pohnout kvůli něčemu jinému, než kvůli vlastnímu strachu.. Nedokážu si představit tohle..
Třeba se to bude lepšit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama