( to je rozkaz )

0.2

2. května 2017 v 14:04 | Dorian |  Jak dny jdou
Vždy jsme byli rodina s domem, co připomíná víc zoo, než dům. Už se stihl vystřídat široký sortiment psů, koček a opeřenců. Proč to píšu, jeden z nejnovějších přírůstků je zrzavý kocour Oscar. Když k nám přivandroval, byl ještě malinké kotě, už to bude víc než rok a on pořád to kotě připomíná. Navzdory tomu, co všechno sežere, je vychrtlej, malej, šlachatej a bez ocasu. Ano, našli jsme ho s malým pahýlkem tam, kde by měl být ocásek. Nechci ovšem, aby jste si ho představovali jako nějaké nemocné zvíře, to ne. Je akorát drobounkej .. holky po něm šílí. A není jen drobný, je taky pekelně ustaraný. To je taky to, co mi utkvělo v hlavě.

Je to kocour a jako kocour má jisté povinnosti, ze kterých se nevyvlíkne. Musí hlídat okolí, kontrolovat kočičandy a rovnat všechny drzé rivaly do latě. Takový úkol není nic snadného, zvlášť, když jste oproti všem ostatním poloviční a chybí vám ocas ! Včera jsem ho našel na gauči, jak spí spánkem spravedlivých a na boku mu chybí chumáč srsti, jakoby chirurgicky odstraněný. Den předtím seděl za oknem a z packy mu kapala krev. Není tedy divu, že když večer stojí u dveří, kouká na mě tím jeho inteligentním výrazem ( vážně, někdy bych dal ruku do ohně, že se za těma očima skrývá lapený člověk ) a chce jít ven, musím s ním vést bláznivou diskuzi o tom, jestli je to vážně nutné. Je. Z jeho němé tváře to jde vyčíst. Nemá z toho radost, ale povinnost je povinnost.
Pokaždé, když mizí ve tmě, cítím k němu jistý obdiv.


Čím dřív si člověk uvědomí, že nějaké ty povinnosti opravdu má, že se před nimi neschová a ani je nehodí za hlavu, tím snáz je dokáže splnit. Hah, opravdové moudro, jako by to každý neslyšel už od první třídy. Doufal jsem, že si to po tolika životních zkouškách dokážu sám dovtípit.. jestli potřebujete někoho, kdo dokáže vypracovat časový plán, šikovně si rozvrhnout úlohy tak, aby se z toho nepodělal a den před termínem mít všechno hotové .. meh .. jestli ale ovšem hledáte člověka, který je expert na to, nechat všechno na poslední chvíli, vypít tři litry kafe, zbláznit se, uvědomit si, že na bláznění nemá čas a konečně odevzdat úkol minutu před deadlinem, jsem vás člověk ! Jestli nademnou bdí nějaký strážný anděl, budu mu muset kvůli tomu všemu kroucení hlavou začít platit chiropraktika.

Dostal jsem se do docela příjemného a letargického stavu.
Mám asi jen limitované množství energie, které můžu spotřebovat na starosti, touhy a trápení.
 


Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 8. května 2017 v 4:59 | Reagovat

Nebuď takový poctivec. Je to kruté! :)

2 Hrobárova Dcéra Hrobárova Dcéra | Web | 9. května 2017 v 17:46 | Reagovat

Plany su pre tych, co sa boja zit tu a teraz. Plany su pre tych, co sa boja jeho rydzej nesputanosti :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama